Beyin Tümörü

Ana Sayfa » Hastalıklar » Beyin Tümörü

beyin tümörü

Beyin tümörü genel bakış
Bu yazıda ki değerlendirmeler yüzdesel yaklaşımlar ve sonuçlar, bilgilendirme maksatlıdır.

Son yıllarda yapılan önemli gözlemlerin ve çalışmaların tahmini sonuçlarıdır. ülke genelinde gerek alternatif tarafta olan gerekse akademisyenlerden oluşan bir çok değerlendirmelerde dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Sonuçlar:

* Primer Beyin Tümörü vakalarının bağışıklık sistemi ile direk bir bağlantısı kurulamamıştır.

* Bu vaka gruplarının hemen hemen tamamının kan tabloları mükemmel olabilmektedir.

* Kanlarında kanser hücrelerine rastlanmamaktadır.

* Doğal olarak beynin dışında herhangi bir organa metastaz yaptığı gözlenmemiştir.
kan’a yada kan yolarına girmediği için beynin yumuşak dokularında kalmakta yada yine aynı bölgelere metastaz yapabilmektedir.

* Dünyanın en sağlıklı ve bağışıklık sistemi en güçlü olan insanı hiçbir hastalığa yakalanma riski taşımasa bile yine de beyninde tümör yada kanser gelişebilir.

* Beyin kanserlerinin oluşabildiği nedenler tahmin edilebilir olsa da immün sistem ile ilişkisi kurulamadığında tam olarak tespit ve tedavi edilememektedir.

* Anne karnında başlayan ve yaşam süresi içerisinde herhangi bir sebebe kadar uzanabilen bir dizin sebep sayılabiliyor.

* Hiçbir somut neden bulunmasa dahi insan yapısı yada organları kendi içlerinde kanser inşa edebilme özelliğine sahiptir. Bu hücresel ve genetik yapı ile ilgilidir.

* Dünya tedavi prensiplerinde en zor tedavi edilebilen kanser türü bu sebeplerden dolayı beyin kanseridir.

* İnsanın genetik yapısı hücresel yapısı, kanı, kan yoları ve bağışıklık sistemi ile ilişkisi kurulamadığından bu hatlar üzerinde verilen tedavilerden de sonuç almak zorlaşmaktadır.

* Alternatif tedavilerde mutlak kan ve kan yoları, sindirim sistemi kullanılmaktadır.
İnsan beyni toplam kan miktarının %12‘si kadarını kullanan ve çok kanlanabilen bir organıdır.

* Kana karışan tüm etken maddeler kan ile birlikte her organa giderken mutlak beynin kanlandığı noktalara da ulaşabilmektedirler.

* Fakat bu şekilde dahi bu tümörlere etki edebilmek zordur.

* Kan-beyin bariyeri noktalarını aşılabilmesi o bölgelere sızılabilmesi ve yumuşak dokulara etki edilebilmesi bir şekilde mümkün olabilmiştir.

* Bu konuda ki çalışmalar oldukça teknik ve bilimsel olarak açıklanabilir ve izahı vardır
Beyin tümörü tek tip isim altında ifade edilse bile kendi içerisinde tümörün bulunduğu noktalar ve karakteristik yapıların değişikliği sebebi ile çok yönlü tartışılmaktadır.

* Beyin tümörü hastalarına gerçekte sorunu beyin kanseri olmalarıdır. Beyindeki görünen kitle dışında yine beyinde görünmeyen ve gerçekte sorunun önemli bir tarafını oluşturan kanser hücrelerinin varlığıdır.Bu vakalarda mevcut tümöre yapılan müdahaleler dışında görünmeyen kanser hücrelerinde de etkili olabilecek pirensipler üzerindede durulmalıdır.
Genel olarak beyin kanseri tutulumlarının gözlem sonuçları

Beyin kanseri çeşitlerine göre genel dağılım;
%60-70 glioblastoma multiforme grade 4
%20-30 anaplastik astrositom grade 3
%10-20 diğerleri

Yaşa göre genel dağılım;
Her yaş grubunda görülür . Son 10 yılda çocuk vakalarda görülebilen bir artış söz konusudur.

Beyin kanseri vakalarının alternatif tedaviye cevap verdiği %’sel tablo;
Çocukların ve gençlerin yetişkinlere gör %20 daha hızlı
Yetişkinlerin yaşlılara göre %20 daha hızlı cevap verdiği gözlemlenmiştir.

Alternatif tedaviye başlanılan süreç oldukça önemlidir. Grade 4 dahi olsa iyileşme olasılığı %30-70 aralığındadır.
Yine en olumlu sonuçların alındığı vaka gruplarından biri ise birinci Cerrahi sonrası tümör yükünün ortadan kalkması ve hemen akabinde kullanımlarda gözlenmiştir.
Çünkü o bölge de bir tümör ile değil hücreler ile mücadele edildiğinden yeniden tümör oluşumu %70 oranında engellenebilmiştir.

 

 

Adı - Soyadı

Hastalığı

Telefon Numarası

Şehir

E-Posta Adresi

Sigara Kullanımı

Kan Grubu

Yaşı

Boyu

Kilosu

Mesleği

KT - RT Bilgisi

Kullandığı İlaçlar

Hastaya Yakınlığınız

Genel Durumu

Alerji

İyi huylu yada kötü huylu tömürler cerrahi müdahalesi mümkün olan tümörlerdir. Ancak her beyin tümörüne cerrahi müdahalede bulunmak mümkün olmayabilir. Ancak tümör hassas bir noktada bazı hayati bölgelerde ise müdahale etmek doğru değildir. Bu durumda modern tıpta ışın tedavisi ve kometerapi uygulaması devreye girer. Metastaz ile beyine yerleşmiş tümörlerde tekrar yayılma yada cerrahi müdahalenin başarısı düşmektedir. Ve bu durumda da ışın tedavisi ve kemoterapi uygulaması yapılmaktadır.

Geçtiğimiz yıllarda örnekleri hayli çoğalmış alternatif tedavi uygulamalarında başta  beyin tümörleri olmak üzere başarı sağlanmıştır. Antioksidan özellikleri ile alternatif tedavilerin gözdesi olan bitki ekstraktları bitkinin etken maddesinin kullanımı ile oluşturulur ve gıda takviyesi olarak kullanılır. Bitkilerin etken maddeleri birçok alanda kullanılmaktadır. Bitkiler ile yapılan araştırmalarda Dünya kanser araştırma merkezleri dahil bitkilerin ekstrakt formlarını kullanmaya başlamıştır. Yapılan araştırmalar bilimsel kaynaklarda yerini almıştır.

Beyin Tümörü tedavisine destek verebilmemiz için hastanın son durumunu belirten raporların tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir. Raporların uzman doktorlarca incelenmesinden sonra bitkisel tedaviye uygun görülmesi halinde Aşağıda belirtiğiniz iletişim numaranızdan sizinle iletişime geçilecektir. info@immunat.com.tr mail adresimize hasta konusunda detaylı bilgi sahibi olmamızı için hastanın son durumunu bildiren rapoların gönderilmesi gerekmektedir. Tedavi sürecinde destek verebilmemiz için raporlar son derece önemlidir. Raporları mail adresi ile göndermek istemiyorsanız lütfen 0 252 385 24 28 numaralı faxa gönderim yapınız. Ekibimizle iletişime geçmek için  0 252 385 24 04 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Beyin tümörlerine neden olabilecek bazı faktörler. Yoğun stres, depresyon durumu, sigara kullanımı, düzensiz beslenme, doymamış yağ oranı yüksek yiyecek tüketimi gibi birçok neden sıralanabilir. Son yapılan araştırmalarda mobil telefonların yaydığı radyasyondan kaynaklanan bazı fonsiyon bozukluklarıda gündemde sonuç bulmamış ve tartışmaların devam ettiği bir konudur.

Beyin tümöründe belirti, tümörün beyinde bulunduğu bölgeye göre değişik belirtiler gösterebilmektedir.

Beş ayrı bölüm olarak düşünürsek belirtileri de aşağıdaki gibidir.

Frontal Lob ‘da bulunan tümörün belirtileri;

Baş ağrısı, Halsizlik, Vücudun bir tarafında uyuşukluk, Ruh halinde önemli değişiklikler, Kafa karışıklığı ve yönelim bozukluğu gibi belirtiler.

Paryetal Lob ‘da bulunan tümörün belirtileri;

Baş ağrısı, Kasılmalar, Uyuşma, Elle yazı yazmada sorunlar, Basit matematik problemleri çözmede zorluk, Belirli hareketleri yapmada sorun, Dokunma hissi kaybı

Oksipital Lob ‘da bulunan tümörün belirtileri;

Baş ağrısı, Görme kaybı, Görsel halüsilasyonlar, Kasılmalar

Temporal Lob ‘da bulunan tümörün belirtileri;

Baş ağrısı, Kasılmalar, Algısal ve mekansal bozukluk, Bir kaç komutu takip etmede zorluk,

Merkezi sinir sistemin diğer bölgelerindeki tümörler;

Dengeyi sağlamakta zorluğa, kusmaya, ruh hali değişikliğine ve ruh halleri arasındaki farkı ifade etme zorluğuna  neden olabilir